התועלות של יוגה

לתרגול יוגה באופן קבוע תועלות רבות. להלן חלק מהתועלות הפיזיות, הרגשיות והאנרגטיות של תרגול יוגה:

חיזוק והגברת הסיבולת של הגוף

התועלות המובהקות ביותר של תרגול היוגה הם חיזוק והגברת הסיבולת של הגוף. תרגול קבוע מחזק את השרירים, משפר את עיצובם וגורם להגברת היציבה הכללית שלנו.

הגברת הגמישות

יוגה שמה דגש על שיפור הגמישות, הן במובן הפיזי והן במובן הנפשי. גוף גמיש מסתגל טוב לסביבה משתנה ומאפשר לנו להיות יותר גמישים לזעזועים ולטלטולים של חיי היום יום.

הפחתת כאבים

חלק ניכר מכאבי הגוף שלנו נגרם בשל תנועות גוף שונות במהלך חיי היום-יום שלנו. התנועות וההרגלים הללו יכולים להיות, במקרים רבים, "לא נכונים" ולגרום לנו כאבים, הן במובן הפיזי, הן במובן הנפשי והן במובן הרגשי. כשאנו מעניקים לגוף שלנו תנועות חדשות ונכונות יותר, אנחנו יכולים למעשה לפצות על ההרגלים שהם פחות בריאים עבורינו.

שיקום פציעות

יוגה טיפולית יכולה לרפא אזורים פצועים ובעייתיים בגוף. היוגה גם פותחת את הגוף ל"אנרגיה מרפאת".

הפחתת מתחים והרגעה

אחת מהבעיות השכיחות ביותר של החיים המודרניים הוא מתח. קיימים אומדנים המצביעים על כך ש 60-70% מהמחלות הקיימות היום בעולם המערבי נובעות ממתח יתר. תרגול קבוע של יוגה מרגיע ומפחית מתחים ובכך מחזקת היוגה את מערכת העצבים ומסייעת במניעת מחלות אלו.

בריאות כללית יותר טובה

העיסוק והתרגול של יוגה משפר את הבריאות הכללית שלנו באמצעות תרגילי נשימה שמובילים לחמצון טוב יותר של הדם וניקוז רעלים מהגוף. התרגילים הפיזיים ממריצים את מחזור הדם, משפרים את תפקוד הבלוטות והאיברים, מחזקים את מערכת העצבים ומשפרים את תפקוד מערכת העיכול וסילוק הרעלים מהגוף. המערכת החיסונית נעשית פעילה יותר ובכך מסייעת במניעת מחלות. התוצאה היא שהבריאות הכללית של הגוף משתפרת.

תועלות רגשיות ונפשיות

יוגה גורמת לנו להרגיש טוב! היא מפתחת מודעות פנימיות והסתכלות פנימה ואלה מובילות להשקפה חיובית יותר על החיים, לתחושה של איזון ושל הרמוניה פנימית. פעילות נפשית ובהירות גבוהה יותר מעניקות לנו הבנה עמוקה יותר של סדר העדיפויות שלנו. והחשוב ביותר, תרגול היוגה שלנו הוא דבר שאנו מעניקים לעצמנו ובכך מהווה הצהרה אישית שאנחנו אנשים ראויים: ראויים לטוב, ראויים לאושר וראויים לאהבה

רוחניות

תרגול יוגה הוא גם תרגול של איחוד עם הבורא, כל אחד בהתאם לאמונתו. היוגה הנו כלי שבאמצעותו ניתן לחזק את הקשר שלנו עם הבורא שכן תרגול יוגה הוא תרגול מדטטיבי המסייע לנו לחוות את הבורא בדרך שלנו.

החיים הם הזדמנות,
הפק ממנה את המיטב
החיים הם יופי,
התפעל מהם
החיים הם אושר,
טעם אותו
החיים הם חלום,
הגשם אותו
החיים הם אתגר,
קח אותו
החיים הם משימה,
סיים אותה
החיים הם משחק,
שחק אותו
החיים הם הבטחה,
הגשם אותה
החיים הם עצב,
התגבר עליו
החיים הם שיר,
שיר אותו
החיים הם מאבק,
קבל אותו
החיים הם טרגדיה,
עמוד מולה
החיים הם הרפתקה,
טול בה חלק
החיים הם מזל,
נצל אותו
החיים הם יקרים מדי,
אל תבזבז אותם

החיים הם חיים,
הילחם עליהם!